Android İncelemeleri

Android yazılımlar ve incelemeler
#

Android 5.1 Hangi Cihazlara Yüklenecek?

Geçtiğimiz sene başında Google tarafından tanıtılan ve 2015 yılında telefonlara yüklenen Android 5.0 yani diğer adıyla Android Lolilop güncellemesi daha bir çok telefona yüklenmemiş olmasına rağmen yeni bir güncelleme ile yenilendi. Yenilenen Androip Lolilop 5.1 adıyla cihazlara dağıtılmaya başlandı bile.

Günceleme Gelen Cihazlar:

Nexus 5

Nexus 6

Nexus 10

Nexus 7 (2012)

Moto X (2014)

Moto X (2013)

Moto G 4G (2013)

Güncelleme Gelecek Cihazlar:

Nexus 9

Moto G (2014)

Moto G (2013)

Moto E (2013)

Moto Maxx

HTC One M9

HTC One M8

HTC One M7

Samsung Galaxy S6

Samsung Galaxy S6 Edge

Samsung Galaxy S5

Samsung Galaxy Note 4

Sony Xperia Z3

Sony Xperia Z2

Sony Xperia Z1

Güncelleme Gelip Gelmeyeceği Belirsiz Cihazlar

HTC Desire 826

Samsung GalaxyNote 3

Samsung Galaxy Alpha

Samsung Galaxy Note Edge

LG G2

LG G3

LG G Flex 2

LG G3 Lite

Android 5.1 Güncellemesi İle Gelen Yenilikler

Android cihazlar için kaldırılmış olan sessiz mod özelliği bu versiyonda tekrar geliyor. 5.0 kullanan kullanıcıların hatırlayacağı üzere eski versiyonda ya titreşim ya da uyarı tonu ile bildirimleri alıyorduk 3. bir seçenek olan titreşimsiz ve uyarısız mod tamamen kaldırılmıştı. Bu versiyonda tekrar geliyor. Henüz tam netliğe kavuşmamış olsa da "Google Connection Services" adlı bir uygulama ile cihazınızın bilinmeyen Wi-fi ağlarından korunacağı ve VPN üzerinden güvenli bağlantı sağlanacağı söylentileri "Pocketables tarafından yayılmaya başladı.

Bunun dışında yeni eklenen bir özellik rahatsız edilmek istemeyen kullanıcılar için mükemmel bir çözüm. Telefonunuzun alarmını kurduktan sonra bir sonraki alarm'a kadar kimsenin sizi rahatsız etmesine izin vermeyebiliyorsunuz. Bu seçeneği seçerseniz alarm çalana kadar telefonunuz bekleme modunda veya uçak modunda oluyor. Bu sayede de kimse siz uyurken size ulaşamayacak.

Etiket: android, lolilop, samsung, lg, # # #
Yapılan Yorumlar
Yorum Yapın
Ad Soyad: E-posta:

Güvenlik Kodu :