Android İncelemeleri

Android yazılımlar ve incelemeler
#

Android Telefona Format Atma

Android telefonlar da tıpkı bilgisayarlar gibi bazı dönemler çok fazla yüklemeden dolayı yavaşlama, donma ve bunun gibi birçok problemler ortaya çıkarabiliyor. Bu sorunların çözümü için hem cep telefonunuza bakım programları yükleyip daha iyi çalışmasını sağlayabilirsiniz yada cep telefonunuza format atarak toptan bir çözüme ulaşmanız mümkün.

 

Tabi format atılınca tamamen tüm verilerin kayıp olması ve yüklediğiniz tüm uygulamaların silineceğini de unutmayın. Eğer sisteminize format atmak istiyorsanız bunun birkaç yöntemi bulunmakta. 3 Tane yöntem ile bu işlemi rahatlıkla yerine getirin aynı zamanda format dışında tuş kilidinin unutulması ve telefonun kilitlenmesi durumunda da bu yöntemlerden 3. yöntemi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Anlatılan yöntemler genel olarak Samsung telefonlarda kullanılıp diğer sistemlerde kesin çalışma garantisi vermez.

 

1. Yöntem: Telefonunuzda arama kısmına gelerek şu kodu girin *2767*3855#  ve arama tuşuna basarak formatı başlatın.

 

2. Yöntem: Telefonunuzda ayarlar kısmında yapabileceğiniz fabrika ayarlarına geri dön özelliği ile format atmak için : Menü –> Ayarlar –> Gizlilik –> Fabrika Ayarlarını Sıfırla

 

3. Yöntem: Telefonunuzu tamamen kapatın ardından hem telefonunuzun orta tuşuna ( Ana ekrana dönmeye yarayan tuş ) hemde kapatma tuşuna aynı anda yaklaşık olarak 30 saniye kadar basılı tutun daha sonra karşınıza gelen ekranda Wipe Data seçeneğini seçin ve ardından Factory Reset tuşuna basın en son işlem olarak da Reboot Now tuşuna basarak formatı tamamlayın.

Etiket: Android Telefona Format Atma, android nasıl format atılır, android telefon için nasıl format atılır, tuş kilidi kilitlenince format atma, # # #
Yapılan Yorumlar
Yorum Yapın
Ad Soyad: E-posta:

Güvenlik Kodu :