İnceleme

İncelemele bölümümüz bu alandadır.
#

Silinmeyen Dosyaları Silme

Bilgisayar kullanıcıların sıklıkla şikayet ettikleri ve sıklıkla karşı karşıya kaldıkları sorunların başında bilgisayar üzerinde yer alan herhangi bir dosyanın bir türlü silinmemesidir. Bu gibi konularda bilgisayar kullanıcılarının ilk olarak o programın çalışıp çalışmadığına bakmaları gerekmektedir.

 

Bu noktada dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise bazı programlar arka planda çalışabilmektedir. Yani masaüstünde herhangi bir çalışma emaresi olmamasına karşı o program arka planda çalışabilmektedir. Bu gibi programların çalışıp çalışmadığı ve silmeme sorununun bu neden ile kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlayabilmek için yapılması gereken ise çok basittir. Klavyede CTRL, ALT ve Delete tuşlarına aynı anda basarak Görev Yöneticisini açmak gerekmektedir. Burada işlemler kısmından programın ismini aratmak gerekmektedir.

 

Eğer programı orada ise üzerine tıklayarak çalışmasını durdurmak gerekmektedir. Bu işlemin ardından dosyayı yeniden silinmelidir. Dosya eğer yine silinmediyse Whats Running adlı programı ücretsiz olarak internetten bulup indirmek gerekmektedir. Bu program ile gizli çalışan programları bulabilmek olanak dahilindedir.

 

Tıpkı Görev Yöneticisinde olduğu gibi program orada ise üzerine tıklayıp kapatmak gerekmektedir. Eğer yine olmaz ise bilgisayarı yeniden başlatıp açılış esnasında F8 tuşuna basarak güvenli modda açmak gerekmektedir.

Etiket: Bilgisayarda Dosya Silinmemesi Sorunu, silinmeyen dosyaları silme programı, bilgisayarda dosya nasıl silinir, silinmeyen dosyaları silmek, dosya silinmiyor windows 7, masa üstünde dosya silinmiyor, silinmeyen dosyaları silme programsız, # # #
Yapılan Yorumlar
Yorum Yapın
Ad Soyad: E-posta:

Güvenlik Kodu :